VŠE O ZÁSILKÁCH

Spolupracujeme s přepravními společnostmi: UPS, PPL, DHL EXPRESS a TNT.

Vybrali jsme pro Vás společnosti u kterých jsme si jisti jejich spolehlivostí a možností sledování Vašich zásilek kde se zrovna nacházejí. Tito společnosti nabízí širokou nabídku služeb. Zásilku dokážeme přepravit buď standartně a nebo expresně. Při expresním doručení může být doba doručení do 24 h.

KAM DORUČUJEME

Naše společnost zajišťuje doručení Vašich zásilek do více jak 220 zemí světa. Zásilkami můžou být dokumenty, dopisy, balíky a nebo palety.

Maximální hmotnost přepravované zásilky je 1000 kg. Taková zásilka už musí být na paletě. V případě zájmu o přepravu těžší zásilky jak 1000 kg, nás můžete kontaktovat na emailové adrese: globdeli@globdeli.cz a rádi Vám připravíme cenovou nabídku.

CO PŘEPRAVUJEME

Naše společnost zajišťuje přepravu listovních zásilek, balíků a palet. Při zasílání poštovních zásilek, je povoleno přepravit pouze dokumenty v papírové podobě (např.: fotky, vizitky, kalendáře, knihy,…) Při přepravě balíku nezapomeňte, že balík musí být vždy zabalený v krabici. Přepravovat v balíku můžete cokoliv, co není zakázané ( např.: oblečení, hračky, dekorace,…) Těžší předměty už do balíku nesmí, musí být na paletě. Zabezpečíme Vám přepravu pro Vaši paletu, na které můžete nechat přepravit cokoliv, co není zakázané.

DOBÍRKA

Dokážeme Vám zajistit poslání zásilky i na dobírku. Na dobírku můžete posílat zásilky v rámci České republiky nebo na Slovensko. Využít k tomu můžete přepravní společnost UPS nebo PPL. Maximální částka na dobírku při přepravní společnosti PPL je 200 000 CZK. Při společnosti UPS, je maximální částka na dobírku 90 000 CZK. Na hlavní stránce www.globdeli.cz, při zjišťování ceny za přepravu, si zaškrtněte možnost "dobírka". Následně při objednávání přepravy, ve třetím kroku "zásilka", si zadáte dobírkovou částku a účet na připsání této částky. Na základě dobírkové částky, se Vám mění i poplatek za dobírku. V tomto kroku jste o přesných poplatcích seznámen. Účet na vyplacení dobírkové částky se zadává ve tvaru IBAN. Dobírková suma Vám bude připsána nejpozději do 7. pracovních dnů ode dne převzetí zásilky příjemcem. Obvykle to trvá 3 pracovní dny.

POJIŠTĚNÍ

Jestliže si pojistíte zásilku do sumy 1500 CZK, nebude Vám za pojištění účtován žádný poplatek – pojištění je v takovém případě zdarma. Vaše zásilka může být při společnosti PPL pojištěná až do sumy 50 000 CZK. Při společnostech jako jsou UPS, DHL EXPRESS a TNT, může být Vaše zásilka pojištěná až do sumy 660 000 CZK. Za pojištění si účtujeme 2% z pojistné částky (min. 199 CZK). Svoji zásilku si můžete pojistit sami v objednávkovém formuláři při zadávání Vaší přepravy.

Pojištění se nevztahuje na:

–  nesprávně/nedostatečně zabalené zásilky

–  na přepravu zakázaných předmětů

–  škody na zásilce způsobené přírodními katastrofami a nebo terorismu

CENÍK – ZJISTIT CENU PŘEPRAVY

Cenu přepravy pro svoji zásilku zjistíte velmi jednoduše, za pomocí jednoduchého formuláře na hlavní straně www.globdeli.cz. Ve formuláři si vyberete zemi kam si přejete zásilku zaslat a nebo krajinu z které si přejete zásilku importovat do České republiky. Do formuláře vložíte údaje o zásilce – rozměry, váhu. Systém Vám následně zobrazí všechny možnosti dopravy spolu s cenou a časem doručení.

OBJEDNÁNÍ DOPRAVY

Dopravu pro svoji zásilku si objednáte velmi jednoduše, za pomocí jednoduchého formuláře na hlavní straně www.globdeli.cz. Ve formuláři si vyberete zemi kam si přejete zásilku zaslat a nebo krajinu z které si přejete zásilku importovat do České republiky. Do formuláře vložíte údaje o zásilce – rozměry, váhu. Systém Vám následně zobrazí všechny možnosti dopravy spolu s cenou a časem doručení. Po vybrání té nejvhodnější přepravy vyplníte údaje o odesílateli a příjemci. Za zásilku zaplatíte kartou, bankovním převodem a nebo přes PayPal. Na Vámi uvedený email Vám bude doručené potvrzení o objednání přepravy a následně Vám emailem bude poslaný i přepravní štítek, který stačí vytisknout a nalepit na zásilku, poté už jen počkáte na kurýra. V případě že pro Svoji přepravu zvolíte společnost PPL, přepravní štítek Vám přinese kurýr PPL.

PŘEPRAVA ZÁSILEK DO ČESKÉ REPUBLIKY (import zásilek)

Umíme poskytnout přepravu dokumentů, dopisů, balíků a nebo palet do České republiky. Za balíky a palety dovezené do České republiky z jiných zemí než ze zemí Evropské Únie se musí platit CLO a DPH. Balíky a palety musí mít přiloženou fakturu (z některých zemí se vyžadují i jiné dokumenty). Příjemce zásilky ze zahraničí musí zaplatit DPH a CLO. Jsou to dodatečné poplatky. Rádi Vám poskytneme základní dokumenty k proplacení Vaší zásilky. Zásilka, jejíž hodnota nepřesáhne hodnotu 22 EUR je osvobozená od CLA i DPH. Za zásilku, jejíž hodnota je do 150 EUR se platí jen DPH. Je zapotřebí dávat pozor na vyjímky.

POŠKOZENÁ ZÁSILKA

V případě, kdy Vám kurýr doručí zásilku, která je viditelně poškozená (zásilka poškozená, rozbité zboží, prasknuté a nebo chybí), je nutné tuto skutečnost za přítomnosti kurýra zapsat do doručovacích dokumentů. V případě, že poškozenou zásilku převezmete bez výhrad nemůže být uplatněna reklamace vůči přepravní společnosti.

ZAKÁZANÉ POLOŽKY

Nepřepravujeme následující položky:

 • alkoholické nápoje a jiné drahé tekutiny ve skleněných lahvích
 • zvířecí kůže ( ze zvířat z jiných zemí)
 • zvířecí a lidské pozůstatky
 • jakékoliv baterky a baterie ( baterie v NTB, autobaterie….)
 • položky mimořádné hodnoty (např. umělecká díla, starožitnosti, drahokamy, zlato a stříbro, valuty, cenné papíry, certifikáty)
 • nebezpečné zboží/rizikové látky
 • zbraně,munice
 • kožešiny
 • slonovinu a výrobky ze slonoviny
 • živá zvířata
 • peníze a obchodovatelné cenné papíry
 • zboží podléhající rychlé skáze
 • osobní majetek ( kromě USA)
 • rostliny
 • pornografický materiál
 • semena
 • známky mimořádné hodnoty
 • tabák a tabákové výrobky
 • batožinu bez doprovdných papírů
 • výbušniny, hořlaviny, radioaktivní látky, žiraviny, a nebo zapáchající látky a jiné nebezpečné látky  
 • drogy, léky, psychotropní látky s vyjímkou předmětů, které zasílají zákonem na to oprávněné instituce na vědecké a nebo zdravotnické účely
 • zásilka má na obale a nebo na viditelné části obsahu nápisy a nebo kresby porušující zákon    
 • parfémy, aerosoly a s nimi spojené deodoranty, antiperspiranty, laky na vlasy, barvy ve spreji
 • potraviny, čaj a koření
 • křehké zboží (možný pád zásilky 1 m)

Některé země mají další zboží, které je zakázáno k přepravě nebo je jeho přeprava omezena. V odpovědnosti odesílatele je splnit všechny vládní předpisy a zákony dané země! Pokud máte zájem poslat nějakou "zakázanou položku" prosím kontaktujte nás e-mailem globdeli@globdeli.cz a pokusíme se najít způsob, jakým by bylo možné položku poslat.

Naše společnost nezabezpečuje přepravu zásilek, v kterých je zboží, které zakazuje buď zákon a nebo předpis kterékoli federální, státní a nebo místní vlády v zemi původu a nebo určení. Dále odmítáme přepravit zboží, které porušuje platné vývozové, dovozové či jiné zákony. Nezabezpečujeme přepravu zásilek se zbožím, které ohrožuje bezpečnost zaměstnanců, zástupců a subdodavatelů společnosti, dopravní prostředky, a nebo které by mohlo znečistit a nebo jinak poškodit zboží a nebo zařízení.

Naše společnost si vyhrazuje právo na odmítnutí a nebo pozastavení jakékoliv zásilky, která neuvádí úplné kontaktní informace odesílatele a příjemce a neúplné informace o zboží (ten musí být popsaný, klasifikovaný a nebo zabalený a označený způsobem vhodným pro přepravu a opatřen potřebnou dokumentací).